Kontakty

kontakty

 

Adresa

Penzion Panský dům
Náměstí 22
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Kontakty

Telefon: +420 602 465 798
Email: info@panskydumrozmital.cz

 

Kudy k nám

Vlakem - stanice Rožmitál pod Třemšínem je vzdálena 1,7 km a leží na železniční trase Březnice – Rožmitál pod Třemšínem.

 

Provozovatel

Arcibiskupství pražské
Hradčanské náměstí 56/16
119 02 Praha 1 - Hradčany

IČ: 00445100
DIČ: CZ 00445100

Webová stránka Arcibiskupství pražského

 

Naši partneři

POZNEJBRDY.cz má sloužit jako studnice informací a tipů na výlety pro všechny, kteří se do Brd chystají. Je určena pro turisty i pro místní, které zajímá, kde mohou aktivně trávit volný čas, nebo si chtějí jen rozšířit obzory či se vydat na zajímavá místa, která mají za humny a třeba o nich ani nevědí.

 

ObjevBrdy.cz je portál, který představuje CHKO Brdy ze všech stran – pěšky, na kole, během. Je určen pro všechny, kdo hledají ubytování v Brdech, zajímají se o turistické trasy, či chtějí projet Brdy na kole. Na webu ObjevBrdy.cz najdou rozsáhlou databázi výletů a tras včetně mapy a fotografií míst v CHKO Brdy, která stojí za vidění.

 

Město Rožmitál pod Třemšínem je vzdáleno 80 km jihozápadně od Prahy a 17 km od Příbrami. Ve Starém Rožmitále stojí od nepaměti farní kostel Povýšení sv. Kříže s unikátními varhanami z roku 1750, na něž v letech 1788 - 1815 hrával Jakub Jan Ryba. Zde pravděpodobně roku 1796 zazněla poprvé jeho slavná Česká mše vánoční „Hej mistře“. Městu vévodí renesanční zámek, v minulosti majetek slavných Lvů z Rožmitála. 

 

Biskupství českobudějovické je úřad spravující českobudějovickou diecézi. Spolu s metropolitní pražskou arcidiecézí a litoměřickou, královéhradeckou a plzeňskou diecézí tvoří Českou církevní provincii.

Diecéze byla založena bulou papeže Pia VI. 20. září 1785 a jejím prvním biskupem byl Jan Prokop Schaaffgotsche.

 

Najdete zde veškeré informace o půjčovně ekola Brdy.
Dále si zde můžete přečíst stručné informace o turisticky zajímavých místech v CHKO Brdy a nejbližším okolí i o možnostech stravování a ubytování.

 

KAISER s.r.o. je společnost, jejímiž podnikatelskými aktivitami je pilařská výroba, manipulace se dřevem a obchod se dřevem v areálu pily v Rožmitále pod Třemšínem. Dále se zaměřuje na podnikání v lesnictví a služby.

 

 

 

Kontaktujte nás


* Povinné údaje

Zpráva:*

Vaše jméno:*
E-mail:*
Telefon:

-

Opište znaky: