Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Září 2023: Akce na Rožmitálsku

Nadcházející září nám pomalu, ale jistě naznačuje, že se blíží konec léta a hlavní turistické sezóny. Což znamená, že letní interaktivní výstava Historických cukráren se chýlí ke konci, stejně tak jako přístupnost zámku pro veřejnost. Ale nemusíte věšet hlavu, v září se koná několik zajímavých akcí, na které bychom Vás rádi pozvali.

Podbrdský farmářský řemeslný trh

V areálu Podbrdského muzea se 16.9.2023 od 10:00 do 14:00 uskuteční každoroční farmářské trhy. Můžete zde zakoupit výrobky z našeho regionu od kávy až po keramiku, pro nejmenší je připravena tvořivá dílna a nebude chybět ani hudební doprovod.

Vycházka Po stopách hospod ve Starém Rožmitále

Jana Šimková s Miloslavem Peštou Vás 16.9. provedou Starým Rožmitálem a budou povídat o hospodách, které zde dřív stávaly. Těšit se můžete na doprovod harmonikáře a nebude chybět ani pojízdné občerstvení.

Kde, kdy a za kolik? Sraz bude na parkovišti u Podzámeckého rybníka ve 14:00 a celá akce je zdarma.

Kino Rožmitál pod Třemšínem

12.9. od 19:00 Onemanshow – The Movie (140 Kč)

15.9. od 20:00 Barbie (130 Kč)

19.9. od 19:00 Dvě slova jako klíč (130 Kč)

22.9. od 20:00 Nikdy neříkej nikdy (140 Kč)

26.9. od 19:00 Oppenheimer (150 Kč)

29.9. od 20:00 Indiana Jones a nástroje osudu (130 Kč)

Myslivecko-rybářské slavnosti

23.9. od 10:00 je připraven bohatý program, který bude navazovat na výlov Sadoňského rybníka. Vidět zde můžete ukázky práce sokolníka, výcvik loveckých psů, prodej rybích a zvěřinových specialit nebo práci včelařů. Na akci vystoupí dechový orchestr a vstupné je zdarma.

Noc literatury

Knihovna manželů Tomanových pořádá noc literatury, na které budou hosté předčítat úryvky z knih současné evropské literatury. Za dobrého počasí se můžete těšit na posezení na venkovní terase u šálku dobrého čaje nebo vína.

Co dál u nás můžete vidět?

Pokud Vás žádná z akcí nezaujala, nezoufejte. Rožmitál nabízí mnoho krásných míst, kam se podívat. Z informačního hlediska doporučujeme Podbrdské muzeum, ve kterém se dozvíte něco o středověké historii, o tom, jak se žilo na Podbrdsku a o našem slavném učiteli a skladateli J.J. Rybovi.

Za hezkého počasí doporučujeme procházku kolem zámku, přes alej Johanky z Rožmitálu, cvočkařské muzeum až ke kostelu Povýšení svatého Kříže.

Pro aktivnější zájemce doporučujeme cyklistickou trasu č. 8244 nebo č. 2273.

V případě zájmu o další aktivity neváhejte navštívit místní informační centrum, kde Vám zaměstnanci poradí, kam se můžete u nás vydat a poskytnou Vám podrobné informace včetně map a dalších podkladů.