Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Gastronomický průvodce Rožmitálskem

Nevíte, kam si u nás zajít na jídlo? I přes to, že Rožmitál pod Třemšínem je malé městečko, možností je několik. V tomto článku Vám představíme, kam si v Rožmitále a okolí můžete zajít na něco dobrého k jídlu. A nejen to, napíšeme, kam můžete i na pivo nebo rychlé občerstvení, pokud budete mít cestu ať už autem nebo třeba na kole.

Penzion Panský dům

Pokud jste hosty našeho penzionu, dopředu si můžete společně s ubytováním zarezervovat snídaně a pro větší skupinky je možné dopředu domluvit i hlavní jídla v podobě obědů a večeří.

Zde můžete vidět, jak naše snídaně vypadají:

Zámecká hospoda

Zámecká hospoda se nachází několik metrů od zámku a jedná se o památkově chráněný objekt, který v 16. a 17. století sloužil jako zámecká kovárna. Tato zděná budova nyní slouží jako restaurace s kapacitou 100 míst. Restaurace je rozdělena na Velký salonek, kde je 36 míst, dále malý salonek s kapacitou 9 míst a hlavní loď s barem s 12 místy. Na terase je až 56 míst. Parkování je možné před hospodou nebo na náměstí.

Restaurace však funguje v omezeném provozu a proto si sem budete moct zajít pouze na oběd, a to od 11:00 hod do 13:00 hod. Na výběr je vždy polévka a dvě hlavní jídla. Více se dozvíte na oficiálních stránkách Zámecké hospody.

Adresa: Ing. Lízla 2, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

New Romance restaurant

Rodinná restaurace New Romance se nachází na břehu Podzámeckého rybníka. Tato rodinná restaurace nabízí nejen typickou českou kuchyni, ale i středomořskou kuchyni. Od české klasiky k pizze, burgeru nebo moderní gastronomii naleznete i výborné čepované pivo. Otevřeno je každý den dle stanovené otevírací doby. Více naleznete na oficiálních stránkách New Romance restaurant.

Adresa: Rybova 30, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Restaurace U Václava

Na rohu náměstí se nachází malebná restaurace U Václava, která Vám nabídne výběr z hotovek. Stejně jako v Zámecké hospodě je zde otevřeno pouze přes obědy, a to o 10:00 hod do 14:00 hod. Parkovat můžete zdarma na náměstí. O aktuálním jídelním lístku a otevírací době se dozvíte na oficiálních facebookových stránkách Restaurace U Václava.

Adresa: Náměstí 12, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Restaurace koupaliště

Restaurace koupaliště nabízí zázemí především pro rychlé občerstvení formou bufetu. Restaurace se nachází u koupaliště, kousek od fotbalového hřiště a disponuje prostorem na volejbal a nohejbal. Posezení naleznete venku i vevnitř. Otevírací dobu naleznete na oficiálních stránkách Restaurace koupaliště.

Adresa: U Stadionu 121, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Zmrzlina z Rožmíku

Zmrzlina z Rožmíku se nachází přímo na náměstí a v letní dny ji určitě nemůže minout, protože zde stojí zástupy turistů i místních. Na výběr je vždy několik druhů zmrzliny od klasické vanilky nebo čokolády až po různorodé domácí sorbety. Včetně zmrzliny si můžete dát i ledovou tříšť nebo ledovou kávu. Pro aktuální otvírací dobu a aktuální nabídku se podívejte na oficiální facebookové stránky Zmrzliny z Rožmíku.

Adresa: Náměstí 58, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Kačenčiny dobroty

Malebná cukrárna Kačenčiny Dobroty se nachází naproti Zámecké hospodě a tedy nedaleko zámku. Zastavit se zde můžete na dobrou kávu, domácí zákusky nebo limonády. Otevírací dobu si můžete ověřit na oficiální facebookové stránce Kačenčiny dobroty.

Adresa: Ing. Lízla 3, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Penzion Jaro

Penzion Jaro se nachází v nedaleké obci Věšín. Naleznete zde jídla v podobě hotovek a minutek. Těšit se můžete na předkrmy, polévky, ryby nebo pizzy. Své si najdou i lidé s preferencí bezmasých jídel. Otevírací dobu je nutné si ověřit na oficiálních stránkách Penzion Jaro.

Adresa: Věšín 60, 262 43 Věšín