Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Tipy pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi je plánování dovolené často výzvou, která vyžaduje kombinaci zábavy, relaxace a příležitostí pro objevování nových míst. Pokud hledáte ideální destinaci pro Vaši příští rodinnou dovolenou, není třeba hledat dál. Malebný Rožmitál pod Třemšínem nabízí všechno, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt. Tento klenot se nachází v srdci Středočeského kraje nedaleko od města Příbram. Nalákat Vás můžete nejen nádhernou přírodou, ale i spoustou dalších aktivit i pro ty nejmenší!

Ubytování v penzionu Panský dům

Penzion Panský dům je vhodnou volbou pro jednotlivce, rodiny s dětmi, ale i skupinové zájezdy. Nabízíme jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje vybavené sprchovým koutem, WC, televizí, wifi zdarma a možností přistýlky. Krom vodicích psů však nelze ubytovat zvířata. V ceně ubytování je snídaně, úschovna kol, parkování a využití všech prostor penzionu. Na fotografiích můžete vidět ukázku pokojů a snídaně. Pro větší skupinky je možné zamluvit si v penzionu i obědy či večeře.

Podbrdské muzeum

Proč do Podbrdského muzea? V bývalém areálu Agrostroje se nyní nachází muzeum, které je plné různorodých expozic zaměřené i na interaktivní stránku pro rodiny s dětmi. Například v expozici Pánů z Rožmitálu je možné si vyzkoušet dětské, dámské či pánské kostýmy, posadit se na trůn nebo si zkusit zvednout repliku meče. Další expozice s názvem Jak se žilo na Podbrdsku nabízí různé omalovánky, hádanky, kostky a nástěnku s magnety, při které se něco dozví děti i dospělí. K vidění je zde i rozsáhlá sbírka aero automobilů, na které se sice nesmí sahat, ale stojí za podívanou! Včetně toho je v areálu muzea dětské hřiště s malou rozhlednou.

Krom toho má každé léto muzeum interaktivní výstavu. V minulosti to byl například retro gaming, historické cukrárny, retro nebo skauting. Interaktivní výstava trvá standardně od června do září a je zaměřena právě na interaktivitu. V roce 2024 se dočkáme interaktivní výstavy „Svět kostiček lego„. Otvírací doba v sezóně je od úterý do neděle od 09:00 – 12:00 hod a od 13:00 – 17:00 hod.

Procházky přírodou a naučné stezky

Rožmitál pod Třemšínem je obklopen překrásnými Brdskými lesy, které nabízí mnoho možností, kam se vydat. Jednou z nich je samotný vrchol Třemšín, který představuje tradiční poutní místo, kde se lidé obvykle shromažďují na Nový rok. Nejčastěji se lidé vydávají přibližně čtyřkilometrovou cestou po červené značce z Hutí pod Třemšínem. Ale je možné využít i delší trasu po modré značce ze Starého Smolivce. Po žluté značce na jih od vrcholu Třemšín se nachází partyzánský bunkr a na druhou stranu vede žluté značení kolem tvrziště Hengst.

Další zajímavou vyhlídkou je Voltušská vyhlídka s naučnou stezkou. Z obce Voltuš se stačí vydat po žlutém značení, které vede nejprve k Mohyle J.J. Ryby a následně k Voltušské vyhlídce, která nabízí dechberoucí pohled na Rožmitálské údolů a pásmo Středních Brd. Po stezce se dále pokračuje k odpočivadlu a vyhlídce „U Drtiče – Bílá Skála“. Tato poměrně krátká cesta je relativně náročná, proto je vhodná zejména pro větší děti.

Dalším oblíbeným vrcholem je vrchol Praha s 863 m. n. m . Tento vrchol se rozkládá necelé 2 km od obce Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem. Na vrcholu je umístěna vysoká věž sloužící jako meteorologický radar, televizní vysílač, převaděč a další zařízení. Vrch je součástí chráněné krajinné oblasti Brdy a včetně vysílače jsou k vidění i památníčky připomínající partyzánský odboj.

Brdy nabízí mnoho dalších možností, kam se vydat. Krátkou procházkou po Rožmitálu to můžete vzít například kolem zámku do Aleje Johanky z Rožmitálu, cestou nahlédnout do cvočkařského muzea a dojít až ke kostelu Povýšení sv. Kříže. Odtamtud to můžete vzít k přehradě Obžera a zpátky například Starým Rožmitálem.

Kam na jídlo

Možností, kam na dobré jídlo, je v Rožmitále několik. Na oběd ve všední den můžete zavítat například do Zámecké hospody, restaurace u Václava nebo restaurace New Romance. Ta má otevřeno i na večeře a o víkendech. V nedaleké obci Věšín se nachází penzion Jaro, který též nabízí restauraci s otevírací dobou od středy do neděle.

Koupání a relaxace

Město Rožmitál pod Třemšínem nabízí bezplatné koupaliště, které se nachází u stadionu. Součástí areálu je i rychlé občerstvení, dětské a work-outové hřiště, ale i hřiště na volejbal či nohejbal. Další možností, kde se vykoupat je přírodní lom nedaleko Bezděkova pod Třemšínem. Lom nabízí čistou vodu, ale i pěkné přírodní zázemí pod stromy.

Další aktivity

Během letní sezóny se v Rožmitále koná i mnoho událostí. V červnu 2024 například slavnosti královny Johanky, které nabízí nevšední podívanou na dobové kostýmy, ale i další aktivity a program pro malé i velké. Dále se jedná o koncerty nebo letní kino na zámku. Pro aktuality sledujte stránky města Rožmitál pod Třemšínem.