Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Říjen 2023: Akce na Rožmitálsku

I v říjnu se u nás můžete těšit na různorodé akce, od výstav, koncertů až po závody aut. Letní sezóna už je úspěšně za námi, avšak procházkám po Brdech, cyklovýletech nebo teplému počasí zatím není konec. Pokud se chystáte navštívit Rožmitál a zatím nemáte plány, rozhodně doporučujeme následující akce.

Před objektivem země & Dotek přírody

V Podbrdském muzeu je od 23.9. k dispozici fotografická výstava Karla Stellnera s názvem Před objektivem země a výstava obrazů jeho ženy, Aleny Stellnerové, s názvem Dotek Přírody.

Otevírací doba Podbrdského muzea je od úterý do neděle od 9:00 do 16:00 hod. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Divadelní představení

Nejstarší řemeslo v režii Petra Svojtky se odehraje 2.10. ve Společenském centru od 19:00 hod. Vstupné je 400 Kč. Těšit se můžete na Valerii Zawadskou, Veroniku Gajerovou, Janu Švandovou nebo Kateřinu Macháčkovou.

V listopadu, konkrétně 8.11., je přichystaná divadelní komedie Na mou duši, na psí uši… o čem se holky baví, když si myslí, že je nikdo neslyší. V hlavní roli s Janou Krausovou, Hanou Čížkovou a Yannou. Divadelní představení se koná od 19:00 hod a vstupné je 450 Kč.

Jakub Jan Ryba v hlavní roli

6.10. se můžete těšit na aktivní seminář Rybův odkaz v souvislostech hudebně-pedagogické osobnosti Pavla Jurkoviče. Celým seminářem vás bude provádět dramaturg symfonického orchestru města Prahy FOK Martin Rudovský. Seminář se koná v expozici Jakuba Jana Ryby v Podbrdském muzeu od 17:00 hod, vstupné je dobrovolné.

Po semináři, 6.10., bude od 19:30 v galerii Podbrdského muzea navazovat závěrečný symfonický koncert 6. ročníku Festivalu Jakuba Jana Ryby. Poslechnout si můžete symfonický orchestr Konzervatoře Plzeň pod vedením Jiřího Štrunce v doprovodu Jana Nováka, který se stal vítězem 27. luhačovické Akademie Václava Hudečka. Vstupné je 150 Kč.

7.10. od 16:00 hod na nádvoří zámku proběhne premiérové odpoledne s Festivalem Jakuba Jana Ryby v doprovodu poslechového pořadu s hudbou J. J. Ryby a četbou z jeho knihy. Programem provede ředitel festivalu Šimon Kaňka a dramaturg Zdeněk Klauda. Vstupné dobrovolné.

 Závody, Estonsko a Případ zlatého vlaku

Závody automobilů, Estonsko & Případ zlatého vlaku

  • 14.10. v areálu bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem proběhne Brdská orientační automobilová soutěž pro osobní automobily. Start je v 9:00 a startovné činí 300 Kč.
  • 19.10. v knihovně Manželů Tomanových představí Libor Drahoňovský cestopisnou besedu Estonsko, země hradů a dávných eposů. Vstupné je dobrovolné a začátek je od 17:30 hod.
  • 2.11. se můžete zúčastnit poutavé přednášky a besedy autora knihy Případ zlatého vlaku, Milana Kučery, který osvětlí jednu s největších záhad 20. století. Vstupné dobrovolné.