Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Výstava Historických cukráren a zářijové Bábovkobraní

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem si každý rok připravuje pro své návštěvníky interaktivní výstavu, která v letních měsících doplňuje stále expozice. V minulosti jste mohli zaznamenat například Retro výstavu, Skauting nebo loňský Retro gaming.

Historické cukrárny

Letos se v muzeu opět podíváme do historie, tentokrát na prvorepublikové cukrářské dílny a prodejní pulty. A nejen to. Výstava je rozdělena do dvou částí, ve spodním patře galerie se dozvíte, jak to v cukrárnách dříve vypadalo. K obdivování jsou zde rozmanité cukrářské formičky, náčiní a ukázka sortimentu u pultového prodeje.

Výstavu doplňují interaktivní prvky, které ocení děti i dospělí. Vidět můžete například orientální stan a pokusit se uhodnout rozmanité vůně nebo o kus dál posedět u stolečků a zkusit si vyplnit křížovku nebo složit cukrářský kornout. V dílničce se krom výroby dezertů podíváte i na výtvory dětí ze základní školy J. J. Ryby.

V rámci výstavy se dozvíte něco o rožmitálských cukrářích Josefu Voldánovy nebo o Josefu Hutterovi. Na ochozu si můžete projít textovou část výstavy, jež pojednává o historii rožmitálských hospod. K té se váže i procházka s vyznačenými místy, kde hospody dříve stávaly. V muzeu či v infocentru si můžete vyzvednout mapu a projít si město. Tato mapa je dostupná i na webových stránkách muzea.

Vstupné je 50 Kč/osoba nebo 150 Kč/rodinné vstupné.

Výstava je k dispozici do 17.9.2023 a navštívit ji můžete od úterý do neděle vždy od 9:00 do 17:00.

A kdy se můžete těšit na bábovkobraní?

Přijďte se v sobotu 9. září 2023 podívat na rožmitálské bábovkobraní aneb Sladké loučení s létem. Od 14:00 ochutnáte bábovky soutěžících, kteří se přišli pochlubit s jejich nejlepšími recepty. Ve Skautské kavárně si ke sladké bábovce lze zakoupit kávu či jiný nápoj a jako doprovodný program zde budou hry pro děti a živá hudba.

V 16:00 proběhne vyhodnocení soutěže a dozvíte se, kdo měl tu nejlepší bábovku. Vstupné na akci je zdarma a zdarma se v tento den můžete podívat i na Historické cukrárny.

Podbrdské muzeum

Včetně výstavy Historické cukrárny je k dispozici hlavní expozice, která se zaměřuje na Pány Lvi z Rožmitálu, přírodu a kulturu na rožmitálsku a na Jakuba Jana Rybu. Dále je v muzeu možné vidět sbírku aero automobilů nebo navštívit malou rozhlednu na dětském hřišti.